Jak działa karta Curve?

Jak działa karta Curve?

Karty płatnicze Curve od wielu lat są ogromną wygodą podczas robienia zakupów w sposób stacjonarny, jak i online. A co gdybyś mógł połączyć wszystkie Twoje karty w jedną? Taką możliwość daje właśnie karta Curve, a ponadto jej założenie to liczne benefity, które można otrzymać za samo założenie nowej karty!

Czym jest i jak działa Curve?

W zasadzie działanie aplikacji Curve można określić jako możliwość używania tylko i wyłącznie jednej powiązanej karty, w ramach wielu kart kredytowych i debetowych. Jest to wiec bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie jeśli posiadamy wiele kart z różnych banków i systemów płatności.
Należy zaznaczyć, że Curve nie oferuje klientom własnego kona bankowego, a sama karta Curve nie wymaga zasilania.
calc
Mówiąc wprost, Curve jest więc pewnego rodzaju łącznikiem dla wszystkich naszych kart. Jeśli chodzi o kartę płatności Curve, to nie posiada ona w zasadzie swoich własnych środków. Działa raczej jako pośrednik. W momencie korzystania z karty Curve, kwota do zapłaty jest pobierana z przypisanego konta do karty. Karta Curve oferuje możliwość podpięcia wielu kart, a przed wykonaniem docelowej transakcji za pomocą karty, mamy możliwość wyboru w aplikacji Curve, z której dokładnie powiązanej karty mają zostać pobrane środki.

Oczywiście karta umożliwia płatności zarówno przez internet, jak i w sklepach stacjonarnych. Ponadto bez problemu wypłacimy nią potrzebną gotówkę z bankomatu w Polsce oraz za granicą. Co ciekawe, karta Curve obsługuje aż ponad 150 różnych walut, a w razie wystąpienia jakiejkolwiek pomyłki z naszej strony, istnieje możliwość cofnięcia transakcji.

Jak można wykorzystać kartę Curve w praktyce?

Kartę Curve otrzymamy po założeniu konta w aplikacji, a sama karta dostarczona zostanie nam pod wskazany adres. Fizyczna karta Curve będzie aktywna, gdy przypiszemy do niej swoje dotychczasowe karty płatnicze. Mogą to być zarówno karty debetowe, jak i kredytowe. Po aktywacji karty możemy pozostawić wszelki pozostałe karty w domu, a użytkować tylko i wyłącznie uniwersalną kartę Curve.

W praktyce wygląda to tak, że jako posiadacz karty Curve, mamy możliwość podjęcia indywidualnej decyzji co do użycia danej karty tuż przed dokonaniem transakcji. Jak to wygląda dokładnie?
Jeśli udamy się na zakupy do sklepu stacjonarnego i chcemy zapłacić za wybrany towar za pomocą karty Curve, to po prostu w aplikacji zaznaczamy, z którego dokładnie konta mają zostać należne pieniądze. Jeśli do karty Curve podłączone są 3 konta bankowe z różnych banków, a my chcemy zapłacić za zakupy wybraną kartą z danego banku, to uprzednio przed dokonaniem transakcji należy jedynie zaznaczyć w aplikacji, która dokładnie karta ma zostać użyta do tej transakcji i obciążona płatnością.
Jak widać działanie karty Curve jest dziecinnie proste oraz niesamowicie wygodne. Nie musimy nosić przy sobie już całego pęku kart, a wystarczy posiadać jedynie uniwersalną kartę Curve. Jest to na tyle wygodne opcja, że ciężko tutaj popełnić jakikolwiek błąd związany z płatnościami. Jeśli jednak z jakichś powodów wybralibyśmy złe konto do obciążenia podczas płatności kartą Curve, to w prosty sposób transakcja może zostać cofnięta.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *